niedziela, 17 marca 2019

Czarter jachtu na Mazurach? To nie jest zły pomysł!

Jeśli tęsknisz za jeziorami tak, jak tęsknił za nimi Krzysztof Kleczon to wiedz, że z nami odnajdziesz swoją przygodę.

Jako żeglarze słyniemy nie tylko z dzielności i romantycznego ducha. Jesteśmy także koneserami tawern, w których - zwłaszcza zimą - marzymy i planujemy swoje kolejne rejsy. Jest to chyba najlepszy moment, żeby wyciągając wnioski z poprzednich sezonów i ponownie zarysować kształt kolejnego rejsu.
Czarter jachtu na Mazurach może być wyjątkowym doświadczeniem albo z goła rozczarowującym przeżyciem. Warto jest się zatem do czarteru przygotować i nie odkładać tego na ostatnią chwilę. Powodów ku temu jest wiele, z czego najważniejszym jesteś Ty sam. Decydując się na konkretną ofertę podpisujesz dokument, który zmienia Ciebie w kapitana.
Od tej pory jesteś odpowiedzialny za to, jak wyglądać będą długo oczekiwane i z całą pewnością zasłużone wakacje  Twoje, Twojej rodziny i przyjaciół. Jeśli z jakiegoś powodu chciałbyś oddać tę funkcję komuś innemu, wiele firm czarterujących jachty ma Mazurach oferuje swoich skeeperów. Jego wybór jest nie mniej ważny, jak wybór jachtu, głównie ze względu na ograniczoną przestrzeń i różne charaktery.

Żeglarstwo to romantyczne zajęcie, wymaga ono jednak dość praktycznego podejścia. Przy wyborze jachtu nie kieruj się wyłącznie cennikiem. Cennik bowiem nakłania do kompromisu, a na kompromis idzie się dopiero wtedy, kiedy nie uda się mieć wszystkiego. Kwestią priorytetową jest stan techniczny, który ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo. Jacht czarterowy powinien być także wygodny i odpowiadać gustom osób go czarterujących. Dla jednych będzie to przestronna, zamykana kabina i wygodny kokpit, dla innych regatowy charakter jednostki. Nie bez znaczenia pozostaje też usytuowanie bazy oferującej czartery. Zadbana marina z łatwym dojazdem znacznie ułatwia logistykę i pozwala rozpocząć rejs bezstresowo i wygodnie. 

Pewnym jest, że nie na wszystko mamy wpływ. Pogoda może się zepsuć, wiatr może nie sprzyjać, ale jeśli o to, co zależy tylko od nas zadbamy najlepiej, jak potrafimy - nasze sumienie będzie spokojne i sen dobry. Jest coś jeszcze: mówi się, że przygoda uwielbia przygotowanych. Kierując się tym powiedzeniem, w pewnym sensie przyczyniamy się do tego, żeby słońce i pomyśle wiatry były z nami. 

Artykuł powstał przy współpracy z lik czarter

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza