środa, 29 listopada 2017

Jak lepiej pisać? Cztery kroki do poprawy stylu.

 Równiejsze i czytelniejsze pismo da się wypracować. Niestety będzie to wymagało od nas dużego nakładu pracy. Ale za to po dłuższym okresie sami stwierdzicie, że warto było.
   Każdy ma inny charakter pisania. Jeden  pisze ładnie a drugi jak kura pazurem. Żeby poprawić pismo trzeba dużo pisać. Nie ma co biadolić, że ma się brzydki charakter pisma, tylko trzeba brać się do pracy!.


Określenie celu jest najważniejsze

       Na początek zastanówcie się czy będziecie poprawiać styl Waszego pisma czy nauczycie się całkiem inaczej pisać. Wybierzcie sobie styl pisania. Gdy już to zrobicie to trzeba brać się do roboty.

W zeszycie napiszcie z góry do dołu cały alfabet.  Potem powoli kaligrafujemy literkę po literce zwracając szczególną uwagę na dokładność.

 Przypomina nam to naukę pisania w przedszkolu. Zaczynaliśmy wtedy od szlaczków, a później uczyliśmy się pisać równo. Pisząc codziennie i skupiając się nad wyglądem literek szybko zobaczymy poprawę naszego charakteru pisma. Ale same literki to za mało dlatego musimy w dalszym etapie nauki przepisywać  najpierw pojedyncze wyrazy a później zdania. Starajmy robić się to poprawnie.

Krok drugi - przygotuj miejsce do nauki

      Wybierzcie do ćwiczeń ołówek albo długopis, którym się Wam dobrze pisze. Dobrze jest uczyć się pisać piórem, bo ono wymusza na nas żebyśmy pisali wolniej i staranniej.  
 Bardzo ważne jest aby literki pisać powoli nie spieszyć się. Wyrabia się wtedy nawyk ładnego i starannego pisania.

Pisząc codziennie. Starając się to robić estetycznie po miesiącu zobaczymy jak bardzo zmienił się nam styl pisania. Przy prawie codziennym pisaniu na efekty nie trzeba długo czekać.

      Każdy z nas może nauczyć się pięknie pisać poświęcając na ćwiczenia trochę czasu i cierpliwości. Bardzo zachęcam do nauki, bo naprawdę warto. Przecież na naukę ładnego pisania nigdy nie jest za późno. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza